Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

М.С.
/ 29.05.2020 / 09:26

Во новото видео на Gravity Transformation, ќе ви покажат 9 ефективни вежби за цврст и подигнат задник.

Освен тоа што жените обожаваат мажи со цврст задник, овие вежби имаат и придобивки за вашето здравје -  ќе ви помогнат да ги зацврстите мускулите на задникот и да се движите подобро. Погледнете го видеото.

 

реклама

Фит

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more

Нови видеа

play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more