Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

М.С.
/ 29.05.2020 / 09:26

Во новото видео на Gravity Transformation, ќе ви покажат 9 ефективни вежби за цврст и подигнат задник.

Освен тоа што жените обожаваат мажи со цврст задник, овие вежби имаат и придобивки за вашето здравје -  ќе ви помогнат да ги зацврстите мускулите на задникот и да се движите подобро. Погледнете го видеото.

 

реклама

Фит

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more

Зошто некои луѓе се дебелеат, а други не?

Read more

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more
play_arrow

Експеримент: Колку навистина штитат маските?

Read more
play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Read more
play_arrow

Како да користите Spotify?

Read more
play_arrow

Дронска снимка од големите поплави во Кина

Read more
play_arrow

10-минутен HIIT тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Најчести „трикови“ за слабеење кои всушност ве дебелеат

Read more
play_arrow

Топ 20 комедии кои не се очекуваше да бидат добри

Read more
play_arrow

Како Бруну Фернандеш ја спаси сезоната на Манчестер Јунајтед?

Read more
play_arrow

Како да избришете видео од вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Десетте најголеми грешки во Премиер лигата сезонава

Read more
play_arrow

Руско-сириска поморска парада

Read more