Тренингот на младите руски хокеари ја шокира Русија

Руската јавност е шокирана откако на социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледа како младите хокеари во Русија ги обучуваат за тепачки.

Видеото е толку контроверзно поради што е покрената истрага од Руската хокеј федерација. Тренерот од видеото тренира тим од седумгодишни и осумгодишни деца во училиште во Москва.

Снимката ја подели јавноста, некои се шокирани од бруталниот тренинг на толку млада возраст додека други сметаат дека играчите треба да бидат подготвени на грубоста во играта уште од најмлада возраст, пренесе RT.

URL
Тагови
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Останати спортови

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Read more

Полска ќе ги вакцинира олимпијците за ЛОИ и фудбалерите за ЕУРО

Read more

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Read more

Бруталниот Сенегалец за две минути го совлада противникот во ММА борба

Read more
 

Спорт

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе

Тотенхем го отпушти Мурињо

Читај повеќе
  • play_arrow

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Читај повеќе