Тренингот на Вил Смит стана хит на социјалните мрежи

М.С.
/ 18.06.2021 / 13:32

Вил Смит неодамна откри дека се посвети на интензивен тренинг и здрава исхрана за да се ослободи од вишокот килограми кои ги доби за време на пандемијата.

На Instagram редовно објавува видеа за тоа како напредува во теретана. Видеото што го објави неодамна во кое покажува како изгледа неговото враќање во теретена по завршување на пандемијата, стана хит на интернет.

Погледнете го видеото.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

реклама

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more
Вечно незадоволни – овие три хороскопски знаци наоѓаат „влакно во јајце“

Вечно незадоволни – овие три хороскопски знаци наоѓаат „влакно во јајце“

Read more

Нови КОВИД правила за влез во Германија

Read more

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Read more

Фит

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Read more

Јасни знаци што ви ги дава телото дека итно треба да почнете со вежбање

Read more

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more
 

Магазин

Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Читај повеќе

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Читај повеќе

Пиењето шест кафиња на ден сепак е штетно за здравјето

Читај повеќе

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Читај повеќе
Вечно незадоволни – овие три хороскопски знаци наоѓаат „влакно во јајце“

Вечно незадоволни – овие три хороскопски знаци наоѓаат „влакно во јајце“

Читај повеќе

Кои се најопасните секс пози за мажите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Читај повеќе

Најчестите симптоми на корона кај оние кои биле вакцинирани, а потоа се заразиле

Читај повеќе