СЕХА ЛИХА 2020/21

Трета победа за Вардар во петтиот настап сезонава во СЕХА

Ракометарите на Вардар синоќа го совладаа тимот на украинскиот тик на Мотор од Запорожје со 32:27 во 5. коло од регионалната СЕХА лига.

Црвено-црните ја имаа контролата на резултатот во текот на целиот натпревар одигран во СЦ „Јане Сандански“. Највисокото водство на вардарци изнесуваше 7 гола разлика (31:24).

Најефикасен во победничкиот состав беше Анте Гаџа со 8 погодоци, додека Тимур Дибиров и Гоце Георгиевски постигнаа по 6.

Мотор е лидер во Б групата со 3 победи и 1 пораз, Нексе и Вардар имаат по 3 победи и 2 загубени натпревари, а Војводина е последна со 4 загубени.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Ракомет

Вардар со два пораза од Веспрем елиминиран од Лигата на шампиони

Read more

Кире Лазаров стана рекордер по број на настапи во Лигата на шампионите

Read more

Еурофарм Пелистер убедливо поразен од Магдебург

Read more

Поранешниот репрезентативец Марковски нов тренер на Металург

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Интер гази сигурно кон титула во Италија

Читај повеќе

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе