Фудбал

Три англиски клуба се подготвени да го купат Умтити

7. декември 2019 - 15:11 | МИА/КАЈГАНА

Три англиски клуба се заинтересирани за централниот дефанзивец на Барселона, Самуел Умтити, објави L'Équipe.

За него се заинтересирани Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Челси.

Умтити конечно го остави кошмарниот период со повредите зад него и се чини дека се враќа во форма. Играше на два натпревари за Барса, без да почувствува проблеми.

Договорот на Самуел со Каталонците е до 2023 година, а тој неколкупати изјави дека има намера да го продолжи.

Целта е да се врати во форма и да има удел во успесите на тимот.

Коментирај