Три брзи десерти со готово лиснато тесто

Готовото замрзнато лиснато тесто е еден од најдобрите начини да се „покажете“ како добар готвач и домаќин без да ви бидат потребни готвачки вештини. Исто така, јадењата со лиснато тесто се прават релативно брзо.

Паметно е да чувате во замрзнувач готово замрзнато тесто со кое во секое време може да направите брза и вкусна закуска или десерт о она што го имате дома. Овојпат ви предлагаме три брзи десерти што може секој да ги направи.

реклама

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Четирипати повеќе заразени туристи на Промахонас отколку на аеродромот во Атина

Read more

Ерик Робертс е најзафатениот актер во Холивуд

Read more

Рецепти

Брзо и вкусно: Тропска салата со пилешко

Read more

Идеја за појадок: Мини крофни со банана

Read more

Предлог за ручек: Запечени тиквички со сирење и кашкавал

Read more

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Read more

Магазин

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Читај повеќе

Истражување: Колку трае имунитетот по заразување со коронавирусот?

Читај повеќе

Кои се топ 10 најпосетувани градови во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент: Сурферка опколена од три ајкули

Читај повеќе

Истражување: Децата кои имале строги родители тешко се снаоѓаат во љубовните врски

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Тропска салата со пилешко

Читај повеќе
  • play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Читај повеќе
  • filter

Летен тренд: Едноделен костим за капење

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете смокви секој ден

Читај повеќе