Три чудесни утрински пијалаци за целосно обновување на телото

Наместо појадок, ви претставуваме три рецепти за детоксикација и убава кожа.

Подготовката на сите три пијалаци е едноставна: ставете ги состојките во блендер и измешајте. Во текот на утрото, пијте го избраниот пијалак во мали голтки.

Зелен пијалак

Потребни состојки:

 • ⅓ чаша целер
 • 1 свежа краставица
 • ½ рака ​​свежа копар
 • ½ рака ​​свеж магдонос
 • 2 исцедени лимони
 • ½ чаша сок од алое вера
Инстант детоксикација

Потребни состојки:

 • 4 листови кељ
 • ½ чаша свеж спанаќ
 • 5 лисја од нане
 • ½ свежа краставица
 • 1 чаша кокосова вода
 • 1 исцедена лимета
 • 1 кива
Суперхрана во чаша

Потребни состојки:

 • 1 замрзната банана
 • 2 урми
 • 1 чаша бадемово млеко
 • 1 чаша свеж спанаќ
 • 1 лажичка спирулина во прав
 • 1 лажичка канабис во прав

Многу е важно за време на детоксикацијата да се придржувате до правилна исхрана и да консумирате поголеми количини на вода, ручекот да е лесен, а вечерата да е прескокната.

За време на тридневниот пост, ќе се ослободите од сите штетни материи во вашето тело, а вашето здравје ќе се види на вашата кожа, коса и нокти.

реклама

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Read more

Предизвик од 52 недели: Како да заштедите 1.400 евра за една година?

Read more

Поза мачка - идеална за долг секс и двоен оргазам

Read more

Рама: Никој не може да ѝ држи лекции на Албанија

Read more

Рецепти

Десет грешки поради кои не ви се погодува ајварот

Read more

Вкусно и едноставно: Колач со јаболка

Read more

Рецепт на денот: Тортиљи со два вида сирење и тиквички

Read more

Домаќински совети: Како да направите совршена зимница?

Read more
 

Магазин

 • play_arrow

Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

Читај повеќе
 • filter

Се продава 8 века стар швајцарски дворец

Читај повеќе
 • play_arrow

Што ако би се телепортирале 200 години во минатото?

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако 7 дена не јадете слатка храна?

Читај повеќе

Што значи кога сонувате дека паѓате?

Читај повеќе

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Читај повеќе

Десет грешки поради кои не ви се погодува ајварот

Читај повеќе

Полна месечина во Риби - како ќе влијае на вашиот знак?

Читај повеќе

Вкусно и едноставно: Колач со јаболка

Читај повеќе