Три фризури кои се идеални за оваа пролет

Со пристигнувањето на пролетта се буди и желбата за промена. По студените денови, време е да ја освежите косата и да направите нова фризура.

Стилистите ширум светот велат дека овие три фризури ќе бидат во тренд за оваа пролет. Без разлика дали сте русокоса или бринета, секоја од овие фризури ќе ви прилега.

Прва на листата е „растурена“ фризура. Оваа пролет во мода е што помалку да ја стилизирате косата за да изгледа природно.

Коса со средна должина оваа пролет ќе биде водечки тренд. Доколку размислувате да ја скратите долгата коса, сега е вистинското време.

Брановидна фризура

„Барби“ брановите се во тренд оваа пролет – ќе изгледате гламурозно и природно.

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Стил

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Read more

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more

Домашен пилинг против целулит од 3 состојки

Read more

Аманда Горман е првата поетеса на насловната на Vogue

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе