Три грешки кои мажите ги прават за време на орален секс

Секоја жена различно го доживува оралниот секс, некои работи ѝ се допаѓаат, некои не. Токму затоа на мажите може да им биде тешко пронаоѓањето на вистинската техника.

Ова се трите најчести грешки кои ги прават:

1. Почнуваат премногу брзо

На жените им е потребно малку повеќе време за да се возбудат, па кај оралниот секс е многу важно да почнете бавно и нежно, со стимулирање на други ерогени зони.

На пример, со бакнежи на внатрешната страна на бедрата или венеричниот брег, наместо директно да навалите на клиторисот.

2. Го игнорираат говорот на телото

Што е најлошото што може да се случи за време на орален секс? Да престане кога се чувствувате најдобро. Затоа партнерот треба секогаш да внимава на говорот на телото додека пружа орален секс.

Најдобро е кога нешто ѝ се допаѓа на жената, да се држи истото темпо наместо да се забрза. Колку брзо жената ќе се возбуди, толку побрзо возбудата може и да исчезне.

3. Не ги користат рацете

Без разлика дали ја галат партнерката или не, советот е да ги употребуваат рацете на други места додека даваат орален секс. Жената се чувствува еуфорично додека за време на орален секс чувствува допири на другите делови на телото, како на пример, клиторисот, градите или задникот.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Љубов и секс

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Read more

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more
 

Магазин

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Читај повеќе

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Читај повеќе

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Читај повеќе

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Читај повеќе

Го намалува холестеролот, помага за слабеење, спречува рак - моќта на куркумата

Читај повеќе
  • play_arrow

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Читај повеќе

Нежна, искрена, забавна: Сè што треба да знаете за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Читај повеќе