Три хороскопски знаци ќе бидат опасно заводливи додека трае Месечина во Скорпија

Влегувањето на Месечина во Скорпсија е одличен период за љубов и страст, а најмногу среќа ќе имаат три хороскопски знаци.

Месечината ќе биде во знакот на Скорпија од 4 до 6 август 2022 година, а овој период ќе биде одличен за љубов и страст. И не само тоа, ќе имаме повеќе храброст да бидеме тоа што сме, ќе бидеме посклони да се препуштиме на некои „што ако“ ситуации, но сето тоа ќе има позитивни резултати.

Значи, ова не е транзит што треба да не загрижува, велат астролозите, туку напротив - ќе играме паметно во секоја ситуација, ќе имаме многу поголема самодоверба, а особено среќа во љубовта ќе имаат три знаци од Зодијакот.

Близнаци

Досега нешто ве спречуваше да се претставите во вистинско светло пред личноста која ви се допаѓа, но сега тоа се менува. Подготвени сте да раскрстите со минатото и да дочекате нови почетоци.

Ви се насмевнува голема љубов, а вие сте подготвени да ја импресионирате личноста која ќе ве освои. Храбри сте и ќе ги искористите сите ваши можности.

Среќата е на ваша страна, а во исто време сте толку шармантни и вешти во комуникацијата што никој не може да ви одолее, особено додека Месечината во Скорпија ви го „чува грбот“.

Скорпија

Месечината е во вашиот знак, што значи дека можете да го очекувате само најдоброто! Не можете да бидете попривлечни отколку што сте овие денови, па како магнет ги привлекувате потенцијалните партнери.

Ако постои личност која ви го привлекува вниманието и сакате да ја освоите, не двоумете се - дајте ѝ до знаење што сакате и што чувствувате. Препуштете се на нејзиниот шарм, тој ќе ве однесе точно каде што сакате.

Јарец

Склони сте да размислувате добро и да анализирате сè, но сега конечно ја оставате таа особина на страна, додека вашата спонтаност доаѓа до израз, особено во односот со партнерот.

Месечината во Скорпија ќе ви го донесе токму она што ви треба, мини-одмор од работа, сметки, дневни обврски и сите работи во кои нормално сте неверојатно одговорни.

Сепак, сега ќе преовладува вашата поопуштена страна, која ќе ве изненади дури и вас, но ќе бидете невидено секси и забавни - уживајте!

Тагови
реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Љубов и секс

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Read more

Најдобри секс пози за жешките летни денови

Read more

Руски психолог објаснува: Дали мажите всушност сакаат „спонзоруши“?

Read more

Љубовна математика: Пресметајте ја долната граница на разлика во годините

Read more
 

Магазин

Чаша млеко со јаболков оцет против запек и за побрз метаболизам

Читај повеќе

Слушајте си го телото: Пет знаци дека ви недостасува магнезиум

Читај повеќе

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Читај повеќе

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Читај повеќе

Како до совршено вкусна паста без варење во вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа плетењето на пајакова мрежа?

Читај повеќе

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Читај повеќе

Едноставен трик што ќе ви помогне да пешачите 40 минути подолго секој ден

Читај повеќе

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Читај повеќе