Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Мај е месец на големи промени, Венера влегува во знакот на Бик и на сите ќе ни донесе бран позитивна енергија.

Ќе се почувствува подобрување во сите аспекти, а рускиот астролог Павел Глоба откри кои 3 знаци ги очекува голема парична добивка.

Лав

Дојде времето Лавовите да здивнат малку и да почнат да уживаат. Сè што правеле досега конечно почнува да се исплати. За нив почнува неверојатно успешен период.

Бик

Мај е особено наклонет за Биковите, па паметно е добро да го искористат тој период. Доколку сте планирале да почнете приватен бизнис, сега е вистинското време за тоа. Астролошките аспекти се одлични, вели астрологот. Може да очекувате парична добивка или зголемување на плата кое не сте го очекувале.

Скорпија

Венера во знакот на Бик позитивно ќе влијае на сите Скорпии. Целиот труд што го вложиле досега ќе почне да дава резултати. На работа ќе умеат да ги ценат вашиот труд и придонес, па може да се надевате на подобра финансиска добивка.

Доколку планирате да го промените работното место, сега е вистинското време.

реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Живот

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Read more

Трите хороскопски знаци кои со годините стануваат сè поубави

Read more

Седум причини зошто луѓето родени во мај се посебни

Read more

Производи за вашиот дом и градина со попусти до -30%

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Читај повеќе

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Читај повеќе

Кладилничарски идиот на денот

Читај повеќе