Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат

Можеби не можете да им простите на луѓето коишто ве повредиле, но луѓето родени во овие хороскопски знаци постојано го прават тоа.

Риби

Луѓето родени во знакот Риби лесно се навредуваат бидејќи имаат изразена емотивност, но простуваат многу брзо и лесно. Едноставно се такви и не можат да се сменат.

Рак

Раковите се подеднакво емотивни како и Рибите, па затоа имаат сила да им простат на луѓето коишто ги повредиле и да заборават сè. Тие не сакаат расправии па затоа им простуваат на саканите луѓе.

Вага

Вагите се обидуваат да избегнат расправии на секој можен начин. Ќе ви простат, но не се наивни – ако премногу ги разочарате, ќе се дистанцираат од вас.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Read more

Живот

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Read more

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Read more

Eмили Рајтаковски е бремена: Детето само ќе каже кој пол е

Read more

Нацртано: Нега на собните растенија на преминот кон ладна сезона

Read more

Магазин

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Читај повеќе

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Читај повеќе

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Читај повеќе

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Читај повеќе

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Читај повеќе