Три хороскопски знаци кои најмногу се плашат да стапат во брак

Според астролозите, овие хороскопски знаци едноставно не се создадени за брак. Најтешко им е да им угодат луѓето, тешко се адаптираат и најдобро се чувствуваат кога се слободни.

Кои се тие хороскопски знаци:

Близнаци

Сакаат да менуваат партнери и ова е главната причина зошто не сакаат да бидат во брак. Дури и кога ќе се одлучат на ваков чекор, ќе поднесат барање за развод при првата посериозна расправија со партнерот/партнерката.

Стрелец

Стрелецот смета дека со стапување во брак ќе ја изгуби слободата. Стрелците се независни, сакаат кратки врски и секогаш бираат авантура отколку врска.

Се плашат од сериозна врска. Ако и воопшто се одлучат за брак, Стрелците сакаат партнер кој не е љубоморен бидејќи само на тој начин можат да функционираат во брак/врска.

Лав

Лавот сака да ужива во младоста, да се фокусира на себе и на своите потреби за да има спокојна старост.

Тие не веруваат во брак, лесно им здосадува сè. За нив не постои осаменост туку слобода.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more

Љубов и секс

Зошто мажите глумат оргазам?

Read more

Баталете ја 69, секс позата што треба да ја пробате е 77

Read more

Зошто треба да размислите за вклучување секс играчки во вашиот сексуален живот?

Read more

Пет хороскопски знаци кои ги очекува запросување до крајот на годината

Read more
 

Магазин

Што предизвикува висок шеќер во крвта?

Читај повеќе
  • filter

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе