Три хороскопски знаци кои најмногу се плашат да стапат во брак

Според астролозите, овие хороскопски знаци едноставно не се создадени за брак. Најтешко им е да им угодат луѓето, тешко се адаптираат и најдобро се чувствуваат кога се слободни.

Кои се тие хороскопски знаци:

Близнаци

Сакаат да менуваат партнери и ова е главната причина зошто не сакаат да бидат во брак. Дури и кога ќе се одлучат на ваков чекор, ќе поднесат барање за развод при првата посериозна расправија со партнерот/партнерката.

Стрелец

Стрелецот смета дека со стапување во брак ќе ја изгуби слободата. Стрелците се независни, сакаат кратки врски и секогаш бираат авантура отколку врска.

Се плашат од сериозна врска. Ако и воопшто се одлучат за брак, Стрелците сакаат партнер кој не е љубоморен бидејќи само на тој начин можат да функционираат во брак/врска.

Лав

Лавот сака да ужива во младоста, да се фокусира на себе и на своите потреби за да има спокојна старост.

Тие не веруваат во брак, лесно им здосадува сè. За нив не постои осаменост туку слобода.

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Љубов и секс

Дали секс двапати во една вечер ги зголемува шансите за забременување?

Read more

Секс на прв состанок: Дали е табу тема или се случува почесто отколку што мислите?

Read more

Дали постои љубов на прв поглед?

Read more

Не е крив само ретрограден Меркур: Зошто понекогаш сакаме да им се јавиме на бившите?

Read more
 

Магазин

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Читај повеќе

Најшармантните хороскопски знаци: Носат неодолива енергија

Читај повеќе

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Читај повеќе

Зошто не треба да се спие со отворени завеси?

Читај повеќе

Викенд хороскоп од 12 до 14 април за секој знак од зодијакот

Читај повеќе

Промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Читај повеќе

Дали секс двапати во една вечер ги зголемува шансите за забременување?

Читај повеќе
  • play_arrow

Господ ми даде сила, ја фатив за уши и успеав да ја турнам, раскажува сточарот кој беше нападнат од мечка

Читај повеќе

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Читај повеќе