Три хороскопски знаци кои не поднесуваат апстиненција

Недостатокот на секс и интимни моменти најтешко им паѓа на Скорпиите, Стрелците и Близнаците. Овие знаци тешко опстануваат без нежности, бакнежи и мастурбација.

Близнаци

Брзо губат самоконтрола, многу се љубопитни и паметни, а такви се и во кревет. Сакат да флертуваат, да водат безобразни разговори и да играат улоги во сексот. Нивниот сексуален апетит не е баш лесен за задоволување.

Скорпија

Од сите знаци, Скорпиите најтешко опстануваат без секс. Тие се најсексуалниот знак во зодијакот. Вистински заводници кои постојано мислат на секс, вака најлесно може да ги опишете. Тие се страсни, а истото го очекуваат и од сексуалниот партнер.

Стрелец

Обожаваат да се препуштат на моментот. Спонтани се и забавни, но и многу страсни. Сакаат да играат по сопствени правила. Ако почувствуваат привлечност кон некого, не се мислат двапати.

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more

Љубов и секс

Зошто мажите глумат оргазам?

Read more

Баталете ја 69, секс позата што треба да ја пробате е 77

Read more

Зошто треба да размислите за вклучување секс играчки во вашиот сексуален живот?

Read more

Пет хороскопски знаци кои ги очекува запросување до крајот на годината

Read more
 

Магазин

Зошто не треба да трчате со мобилниот в рака?

Читај повеќе

Како да се справите со силеџија на работното место?

Читај повеќе

Што предизвикува висок шеќер во крвта?

Читај повеќе
  • filter

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе