Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Секој хороскопски знак има некои карактеристики по кои се разликуваат и ги прават посебни.

Некои уживаат во друштво и сакаат да стекнуваат нови пријатели. Други се секогаш подготвени да помогнат и се среќни во силна, долгорочна врска.

За некои хороскопски знаци, најважно е да се во љубовна врска што функционира.

Меѓутоа, има и такви кои се најнесреќни кога се сами и често остануваат во врски што не функционират само за да не останат сами, бидејќи не знаат како да бидат сингл.

Близнаци

Родените во знакот на Близнаци се многу дружељубиви и среќни се кога остваруваат нови контакти. Можете да разговарате со нив за сè и сакаат да разменуваат искуства. Сепак, без редовен контакт, тие наскоро почнуваат да се чувствуваат осамено. Така е и со нив во сингл фаза. Се чувствуваат напуштено, па страшно им недостасува некој кој секогаш ќе биде со нив.

Вага

Вагата е еден од најсоцијалните знаци и родените во овој знак обожаваат контакти со луѓето околу нив. Се стремат кон хармонија и се многу грижливи. Социјалните квалитети им помагаат брзо да остварат нови пријателства и односи. Но, кога Вагите се без партнер и љубов се чувствуваат осамено и можат да бидат многу несреќни. Ретко се сингл, а подготвени се да пробаат сѐ само да не згасне врската.

Водолија

Припадниците на овој знак сакаат да бидат опкружени со толпа луѓе. Водолијата е многу дружељубива личност и сака да патува со тим. Добрата динамика на групата е многу важна за неа и без редовни контакти таа се чувствува осамено. Исто е и со врските. Со партнер, овој хороскопски знак е многу посреќен и полн со ентузијазам и радост. Можеби не го покажува тоа и живее во свој свет, но на Водолијата ѝ е важно да бидете покрај неа.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Климатизација во автомобилот: Која е идеалната температура за возење?

Read more

Љубов и секс

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Read more

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Read more

Што прво забележуваат жените кај мажите?

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе
  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Читај повеќе