Tри хороскопски знаци во кои најчесто се раѓаат мамини синови

Мамин син е термин кој се користи за мажи кои се исклучително блиски со своите мајки на начин што не е емотивно здрав.

Или се премногу (ко)зависни од нив до тој степен што многу малку работи можат да направат сами, ги консултираат за секоја одлука во животот, вклучувајќи ги и романтичните партнерки, па девојките и сопругите имаат чувство дека во врската има тројца.

Контекстот во кој се користи изразот може да го одреди точното значење.

Рак

Ракот е прв на листата. Овој воден знак е познат по својата емотивна природа и длабоко вкоренето чувство за семејство. Раковите често се многу блиски со своите мајки, бидејќи ги ценат семејните врски и безбедноста на домот. Тие се способни да поминуваат часови разговарајќи со своите мајки, барајќи совет и утеха. Оваа блискост може да доведе до тоа некои Ракови да бидат малку разгалени, бидејќи се навикнати да добиваат постојана поддршка.

Лав

Втор на листата е Лавот. Како огнен знак, Лавовите се познати по својата страст, креативност и амбиција. Со оглед на нивниот кралски статус во хороскопот, Лавовите често уживаат во вниманието и љубовта што ја добиваат, особено во љубовта што ја добиваат од своите мајки. Лавовите имаат тенденција да живеат раскошно, а нивните мајки често попуштаат и им се препуштаат на нивните желби. Ова разгалување може да се види во нивните барања, бидејќи тие го очекуваат само најдоброто.

Риби

Последни на нашата листа се Рибите. Како воден знак, Рибите се познати по нивната емпатија, креативност и емотивност. Мислењето на нивните мајки често им е многу важно на Рибите и често бараат поддршка и совет од нив. Овој близок однос може да доведе до тоа Рибите да бидат малку разгалени, особено ако нивните мајки имаат тенденција да попуштат на нивните желби и потреби.

Тагови
реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Живот

Болоња: Потценет туристички рај во кој ќе уживаат гастрономите

Read more

Расте бројот на млади пушачи во Германија

Read more

Во кој хороскопски знак се раѓаат најголемите мајстори за манипулација?

Read more

Три мудри совети што Стивен Хокинг им ги дал на своите деца пред да почине

Read more
 

Магазин

Кафе или зелен чај: Што ќе ве разбуди подобро?

Читај повеќе
  • play_arrow

Болоња: Потценет туристички рај во кој ќе уживаат гастрономите

Читај повеќе
  • play_arrow

10 мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да ги објасни

Читај повеќе

Оригинален рецепт за мексикански палачинки

Читај повеќе

Расте бројот на млади пушачи во Германија

Читај повеќе

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Читај повеќе

Во кој хороскопски знак се раѓаат најголемите мајстори за манипулација?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Читај повеќе

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Читај повеќе