Три хороскопски знаци во кои се раѓаат мажите со најлош темперамент

Кога зборуваме за луѓе со лош и тежок темперамент, најчесто мислиме на оние кои се тврдоглави, егоисти и кои никогаш, ама баш никогаш, не попуштаат. Дури ни кога не се во право.

Справувањето со нив може да биде вистински предизвик, затоа внимавајте ако имате партнер со таков темперамент.

Во кои хороскопски знаци најчесто се раѓаат ваквите мажи?

Близнаци

Близнаците се шампиони во лажење и точно знаат кои зборови да ги употребат за да им поверувате. Одлични се во флертување со странци и овој талент најчесто е заслужен за нивните краткотрајни врски.

По природа се импулсивни, не толерираат лаги (иако лажат), а и многу се тврдоглави.

Овен

Освен што се избувливи, Овните се многу тврдоглави. Ако живеете се маж Овен, немојте да се жалите што сака сè да биде по негово. Припадниците на овој знак се крајно себични.

Доследни се во нивните ставови, дури и кога знаат дека грешат. Ако се потрудат да им докажат поинаку, стануваат агресивни. По природа се злопамтила.

Скорпија

Мажите Скорпии лесно се навредуваат, стануваат дефанзивни дури и кога знаат дека нема потреба за тоа.

Сметаат дека зад секој коментар и критика стои љубомора кон нив, а многу тешко забораваат и простуваат. По природа не остануваат должни и сакаат одмазда.

реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Чек дис аут

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Read more

15 најопасни спортски арени во светот

Read more

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Read more

Инстант карма, фејл компилација

Read more
 

Магазин

Осаменоста може да ве убие, тврдат научници

Читај повеќе
  • play_arrow

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете сладок компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Читај повеќе

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Читај повеќе

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Читај повеќе

Реагирајте навреме: Шест симптоми на рак на дојка кои не треба да ги игнорирате

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пржено бело месо со компири

Читај повеќе