Три хороскопски знаци во кои се раѓаат мажите со најлош темперамент

Кога зборуваме за луѓе со лош и тежок темперамент, најчесто мислиме на оние кои се тврдоглави, егоисти и кои никогаш, ама баш никогаш, не попуштаат. Дури ни кога не се во право.

Справувањето со нив може да биде вистински предизвик, затоа внимавајте ако имате партнер со таков темперамент.

Во кои хороскопски знаци најчесто се раѓаат ваквите мажи?

Близнаци

Близнаците се шампиони во лажење и точно знаат кои зборови да ги употребат за да им поверувате. Одлични се во флертување со странци и овој талент најчесто е заслужен за нивните краткотрајни врски.

По природа се импулсивни, не толерираат лаги (иако лажат), а и многу се тврдоглави.

Овен

Освен што се избувливи, Овните се многу тврдоглави. Ако живеете се маж Овен, немојте да се жалите што сака сè да биде по негово. Припадниците на овој знак се крајно себични.

Доследни се во нивните ставови, дури и кога знаат дека грешат. Ако се потрудат да им докажат поинаку, стануваат агресивни. По природа се злопамтила.

Скорпија

Мажите Скорпии лесно се навредуваат, стануваат дефанзивни дури и кога знаат дека нема потреба за тоа.

Сметаат дека зад секој коментар и критика стои љубомора кон нив, а многу тешко забораваат и простуваат. По природа не остануваат должни и сакаат одмазда.

реклама

Руска докторка открива која храна е „гориво за канцер“ по 40-тата година

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Снег во Шведска - 118 години тоа не се случило во овој период од годината

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Чек дис аут

Што би се случило ако обична игла удри во Земјата со брзина на светлината?

Read more

Лавче истрчало среде пат во Србија

Read more

Ја изградил најтесната зграда во светот за да го блокира погледот кон море на брат му

Read more

Дали богатството на Инките спие на Островот на смртта?

Read more
 

Магазин

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Читај повеќе

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Читај повеќе

Колку секс во просек има жената во брак?

Читај повеќе

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Читај повеќе

Кои се карактерни особини на добрите татковци?

Читај повеќе

Прегледи кои жените не треба да ги избегнуваат после 30-тата година

Читај повеќе

Направете сами: Домашен пилинг против сува кожа на рацете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што би се случило ако обична игла удри во Земјата со брзина на светлината?

Читај повеќе

Како да знаете дека е време за нов почеток?

Читај повеќе