Три козметички производи за кои не треба да трошите пари

Козметичката индустрија знае како да ги залаже купувачите со нови производи.

Некои од нив навистина нудат решенија за нега на кожата, други се потполно бескорисни. 

Постојат три производи за кои залудно ќе потрошите пари.

Антицелулитна крема

Секоја жена посакува крема која може да го „избрише“ целулитот од телото, но тоа сè уште е невозможно. Ваквите производите ја хидрираат кожата, а во борбата против целулитот помагаат тренингот и правилната исхрана.

Вода во спреј

Не трошете пари за нешто кое може да го направите сами- и тоа бесплатно. Вода во спреј е иста како онаа од чешма, а сигурно дома имате останато шише од потрошениот спреј.

Резултатот е ист, затоа што овој производ нуди краткотрајно освежување.

Лосиони наменети за некој дел од телото

Лосион за тело е сè што ви е потребно. Станува збор за истиот производ во различно пакување. Обичниот лосион подеднакво добро ќе ги хидрира вашите стапала.

реклама

Стил

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Read more

Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Read more

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more

Магазин

  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Читај повеќе

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Орел улови двометарска ајкула во САД

Читај повеќе

Руски експерти направија лек за COVID-19

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Читај повеќе
  • play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Читај повеќе