Три козметички производи за кои не треба да трошите пари

Козметичката индустрија знае како да ги залаже купувачите со нови производи.

Некои од нив навистина нудат решенија за нега на кожата, други се потполно бескорисни. 

Постојат три производи за кои залудно ќе потрошите пари.

Антицелулитна крема

Секоја жена посакува крема која може да го „избрише“ целулитот од телото, но тоа сè уште е невозможно. Ваквите производите ја хидрираат кожата, а во борбата против целулитот помагаат тренингот и правилната исхрана.

Вода во спреј

Не трошете пари за нешто кое може да го направите сами- и тоа бесплатно. Вода во спреј е иста како онаа од чешма, а сигурно дома имате останато шише од потрошениот спреј.

Резултатот е ист, затоа што овој производ нуди краткотрајно освежување.

Лосиони наменети за некој дел од телото

Лосион за тело е сè што ви е потребно. Станува збор за истиот производ во различно пакување. Обичниот лосион подеднакво добро ќе ги хидрира вашите стапала.

реклама

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Стил

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Read more

Летен тренд: Едноделен костим за капење

Read more

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Read more

Наоми Кембел разголена за Valentino

Read more

Магазин

  • play_arrow

Моментот кога Роберт Ирвин беше каснат од змија на лицето

Читај повеќе
  • filter

Ѕвездата на „365 Days“ Микеле Мороне ново заштитно лице на Guess

Читај повеќе

Русија до крајот на годинава ќе произведе 200 милиони дози вакцина против COVID-19

Читај повеќе

Колку често и како треба да го миете реупотребливото шише за вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација: Американката која изгуби 60 килограми за 1 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Читај повеќе

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Читај повеќе

Љубов или навика: Проверете дали уште има емоции во вашата врска

Читај повеќе