Три лесни вежби со кои ќе го подобрите држењето на телото

М.С.
/ 07.09.2020 / 13:26

Неверојатно е како само со подобрување на држењето на телото може да имате многу бенефити. Правилното држење ја намалува болката во вратот, рамената и грбот, ја зголемува концентрацијата, ја подобрува работата на внатрешните органи, но и дава самоуверен изглед.

Доколку имате проблеми да останете исправени, обидете се да го подобрите држењето на телото со помош на овие едноставни и лесни вежби на Џереми Итер. Погледнете го видеото. 

реклама

Фит

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што се случува со правилото за игра со рака?

Read more
play_arrow

Наставник е најтетовираниот Французин

Read more
play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Read more
play_arrow

Мит или вистина: Ова се најпознатите фудбалски клетви

Read more
play_arrow

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more
play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more
play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more
play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more
play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more