Три маани од кои мажите се срамат, а жените ги обожаваат

Б.С.Б.
/ 04.05.2021 / 10:37

Не е лесно со зборови да се опише машкиот шарм, а често за нивниот скриен сексапил придонесуваат и малите детали кои прават мажите да бидат неодоливи.

Такви на пример се одредени маани од кои мажите можеби се срамат, но на жените воопшто не им сметаат.

1. Има мало стомаче

Дури две третини од жени кои учествувале во анкета потврдиле дека популарните стомачни „плочки“ не се толку секси колку што за нив се зборува. Жените изјавиле дека им е помило да видат природно стомаче на маж кој не е толку опседнат со неговиот лик пред огледало, дигање тегови и протеини.

2.Има и малку брадичка

На жените не им смета кога мажот неколку дена не е избричен. Не станува збор за брада туку за лежерен изглед кој изгледа одлично во комбинација со спортски стил на облекување.

3. Знаци на стареење

Анкетата исто така потврдила дека мажите со побелена коса се секси. Иако денес сè повеќе мажи посегнуваат по боја за коса за да ги прикријат првите знаци на стареење, жените сепак попрво би одбрале маж со природен изглед.

реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Стил

by.maryse: Нова модна линија на македонската инфлуенсерка Марис Џолин и Линеа

Read more

Пролетно чистење на кожата: Домашна маска за лице од 3 состојки

Read more

Bugatti претстави маса за билјард која чини 250.000 евра

Read more

Елизабет Харли изгледа одлично и на 55 години

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Читај повеќе

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Читај повеќе

Кладилничарски идиот на денот

Читај повеќе