Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Адитја Синг од Калифорнија незабележано живеел на меѓународниот аеродром O'Hare International Airport во Чикаго скоро три месеци.

Синг решил да се „смести“ на аеродромот поради страв да не биде заразен со COVID-19. Токму тоа ѝ го кажал на полицијата пред неколку дена, кога беше уапсен за кражба и неовластено влегување во забранетата зона на аеродромот.

Според обвинителството, Синг е магистер по угостителство, а инаку живее во Калифорнија. Откако ќе плати кауција од 1.000 долари, ќе му биде забранет влез на аеродромот.

Наводно, тој пристигнал на аеродромот на 19 октомври, а пред само два дена му пришла полицијата и му побарала лична карта. Тој им ја покажал картичката за идентификација на управителот на аеродромот, што се покажа дека била украдена, а кражбата била пријавена на 26 октомври.

реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more

Чек дис аут

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Read more

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Read more

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Read more

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Читај повеќе

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Читај повеќе

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Читај повеќе

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Читај повеќе