Три начини за брзо отворање на тегла без напор

Многумина се мачат отворајќи тегли, што може да иритира ако сте гладни, а од омилената храна ве одделува тврдоглав капак.

Често ви се случува да сакате да појадувате и да не можете да отворите тегла од вашиот омилен џем? Ако не знаете што да направите кога не можете да го отворите капакот, имаме неколку едноставни решенија.

Капакот на теглата тешко се отвора, а со овој едноставен и брз трик ќе го отворите цврсто затворениот капат за десетина секунди. Сè што треба да направите е да го ставите накратко делот каде што е капакот под млаз жешкаа вода.

Топлината ќе го омекне она што го држи капакот и ќе го отворите многу лесно. Теглата можете да ја отворите и потопувајќи ја во сад со топла вода, но капакот да биде целосно под вода.

Иако е најлесно да ја ставите теглата под млаз жешка вода, можно е да се отвори и со друг метод заснован на топлина, а тоа е накратко да се загрее работ на капакот со пламен од запалка.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Чек дис аут

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Read more

Запознајте го Орео, кучето кое помага на болни деца

Read more

Тинејџерка тргнува на пат околу светот со авион, сака да сруши рекорд

Read more
 

Магазин

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Читај повеќе

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Читај повеќе
  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе