Три најчести митови за алфа мажите

Многу мажи се стремат да станат алфа мажјаци, иако некои експерти за бихејвиоризам сметаат дека тоа е особина со која човек се раѓа, а не ја стекнува.

Исто така има многу информации за тоа што го прави еден маж алфа. Низ морето од информации има и некои митови што со тек на време станале толку распространети што многу луѓе веруваат дека тоа се основните карактеристики и начела на алфа мажите.

Токму овие митови може да ви направат противуслуга и да станете поодбивен, а не попривлечен за луѓето околу вас.

 

реклама

Живот

Се роди првата коала по страшните пожари во Австралија

Read more

Десетте најсреќни земји во светот во 2020

Read more

Секс во време на корона: Борделите со препораки за пози со помал ризик од зараза

Read more

Тетовчанката Мелиса го победи COVID-19: Не знае како се зарази, но не дозволи да го пренесе вирусот на некој друг

Read more

Нови видеа

play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more