Три нови опции на Facebook Messenger

Messenger ќе добие неколку нови опции, соопшти Facebook.

Најважната опција е quick reply којашто на корисниците ќе им овозможи брз одговор на мултимедијалната содржина што ја добиваат од друг корисник, преку порака на Messenger.

Кога ќе добиете фотографија или видео во порака на дното ќе се појави опцијата quick reply преку која веднаш ќе може да одговорите.

Корисниците ќе добијат и три нови теми за Messenger – една по „Sour“, новиот албум на Оливија Родриго, тема по „Fast and Furious“ и тема поврзана за Светскиот ден на океаните.

Последна опција се QR кодови и линкови за плаќање кои за почеток ќе им бидат достапни единствено на корисниците во САД.

Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Интернет

Google ќе ги забрани апликациите за купување сексуални услуги на интернет

Read more

Google и Facebook воведуваат задолжителна вакцинација за вработените во САД

Read more

Instagram ќе го преведува вашето Story на повеќе од 90 јазици

Read more

Русија парично ги казни Facebook и Telegram

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Дали новиот телескоп на НАСА ќе ја реши мистеријата за темната енергија?

Читај повеќе

Климатска криза пред 325 милиони години ги истребила праисториските ајкули

Читај повеќе

Што се случува со пчелите ако внесат кофеин?

Читај повеќе

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Читај повеќе

Дали ќе ги спасиме северните бели носорози од истребување?

Читај повеќе

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Читај повеќе

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Читај повеќе

Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Читај повеќе

Рускиот модул Наука ја дестабилизираше Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе