Три пози во сексот кои мажите најмногу ги сакаат

Вкусовите се различни, но според истражувањата – мажите најмногу ги сакаат овие 3 пози.

Каубојка

Оваа поза е особено возбудлива за мажите бидејќи ја гледаат партнерката додека имаат секс, а ова им предизвикува големо задоволство.

Оваа поза е идеална бидејќи мажите гледаат во телото на партнерката. Со оглед на тоа дека мажот во оваа поза не треба да биде активен, може да ги користи рацете, а со тоа оваа поза е дополнително атрактивна.

Обратна каубојка

Оваа поза е исто така една од омилените пози на мажите. Тие ја сакаат оваа поза бидејќи можат да издржат подолго време. Мажот може да ја прегрне партнерката и да ја допира каде што треба, а најчесто резултира со двоен оргазам.

„Кучешки стил“(doggy)

Мажите ја сакаат оваа поза бидејќи тие го одредуваат темпото и интензитетот. Мажите уживаат во погледот на вашето тело, грбот и вратот. Сепак, следете ги реакциите на партнерката и кое темпо ѝ се допаѓа. Ако длабоката пенетрација ѝ предизвикува болка, тогаш намалете го темпото.

Тагови
реклама

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Љубов и секс

Дали утринскиот секс е подобар од ноќниот?

Read more

3 фрази што откриваат дека сте во врска со манипулатор

Read more

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Read more

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Read more
 

Магазин

Зошто мокрите костими за капење се најголемите непријатели на жените во лето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто треба да одвоите 10 минути за јога на работното место?

Читај повеќе

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Читај повеќе

Skopje Street Food Festival - кулинарско уживање од 26 до 30 јуни

Читај повеќе

Кога е најдобро време за појадок и што е најздраво да јадете?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Рајска плажа во Италија што може да ја посетат само 60 луѓе дневно

Читај повеќе

Дали ќелавоста е наследна?

Читај повеќе

ШП-АРТ-УМЕТНОСТ на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански видувања 2024“

Читај повеќе

Кого ќе го стигне кармата со доаѓањето на ретрограден Сатурн?

Читај повеќе