Три причини зошто во домот треба да имате повеќе огледала

Б.С.Б.
/ 07.09.2022 / 15:25

Огледалата може да додадат доза елеганција во вашиот дом и го освежат просторот. Дознајте зошто треба да го исполните домот со огледала.

Го осветлуваат домот

Огледалата рефлектираат светлина така што го освежуваат и осветлуваат вашиот дом. Со рамномерна дистрибуција на светлина во просторот исто така може истиот да изгледа поголем и простран. Затоа, ако сакате добро осветлени простори, огледалата се вашиот сојузник.

Го подобруваат изгледот на ентериерот

Домот сигурно ќе изгледа подобро и поубаво кога во него ќе има повеќе огледала. Големи и мали, со различна големина, огледалото ќе го подобри изгледот на ентериерот. Затоа,ако сакате рафиниран ентериер, купете неколку огледала. Бирајте елегантни дизајни кои добро се вклопуваат во секој ентериер.

Внесуваат позитивност

Токму затоа што рефлектираат светлина и го осветлуваат просторот, огледалата внесуваат и позитивни вибрации во просторот. Затоа, ако сметате дека на вашиот дом му недостига позитивност и добра енергија, додадете неколку огледала.

Тагови
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Стил

Најсекси бабата на светот ја откри тајната за привлечниот изглед

Read more

Британскиот Vogue прв пат одбра маж за на насловна

Read more

Пет бонтон правила за однесување во ресторан што треба да ги знае секоја жена

Read more

Најбизарните креации од Модната недела во Њујорк

Read more
 

Магазин

Славни родители кои имаат милијарди, а нема да им ги остават на децата

Читај повеќе

Најстарото дете во семејството е и најпаметно, вели науката

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешки ролни со сланина

Читај повеќе

Постојаниот стрес може да доведе до деменција, тврдат експерти

Читај повеќе

Што се случува кога ќе си легнете по јадење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Читај повеќе

Несекојдневни и вкусни: Мафини со морков и ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Зошто ви се тресат нозете по добар секс?

Читај повеќе