Рецепти

Три пролетни супи што мора да ги пробате

14. март 2019 - 17:41 | А.С.

Пролетта само што не пристигнала, а тоа значи дека ќе следат измени во менито  - рецепти со свежи сезонски состојки.

Овие три рецепти за пролетни супи се лесни за правење, а се превкусни и хранливи.

Гаспачо, супа со лимон и пилешко и супа со песто, тортелини и грашок – трите рецепти што ќе се најдат на вашето пролетно мени.

Коментирај