Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Повеќето жени фантазираат за совршен љубовник, но ретко која од старт може да процени каков е мажот во кревет. Но, доколку научите добро да проценувате, ситуацијата може да ви биде јасна по само неколку часа минати во негово друштво.

Говорот на телото кажува многу, исто како и одредено однесување. Потребно е само да ги „снимате“ неговите потези. На пример, доколку е фин, пристоен и љубезен, тоа кажува дека е добро воспитан. Но, допирите можат многу да ви кажат.

Кои знаци го откриваат совршениот љубовник?

Често ве допира

Ова не се однесува само на сексуална конотација. Всушност, мажите кои само сакаат секс најчесто ќе почекаат со допирите, до моментот додека не ја однесат жената во кревет. Внимателните љубовници го ценат допирот надвор од спалната соба. Ќе ве допира додека разговарате, ќе ве фати за половина додека минувате покрај него, ќе ве фати за рака додека ви објаснува нешто и слично, сето тоа се знаци дека е внимателен и во кревет.

Има добри манири

Ако секогаш ви отвора врата, ви го придржува палтото, ве прашува како сте и како сте го минале денот, очигледно сте во друштво на џентлмен. А тоа е и прилично голема гаранција дека и во кревет ќе биде вистински господин.

Не е нервозен

Ако целта му е само да ве однесе во кревет, веројатно тоа ќе сака да го направи што побрзо, а со самото тоа ќе биде воочливо нервозен и постојано ќе ве брза. Момчето кое трпеливо чека да му дадете зелено светло, кое навистина сака да ве запознае, најверојатно и во креветот ќе биде трпелив и нежен љубовник.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Љубов и секс

Секс на плажа: Што треба да знаете за да одбегнете катастрофа?

Read more

Научниците открија колку всушност трае добриот секс

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more
 

Магазин

Кои намирници се најлоши за здравјето на срцето?

Читај повеќе

Дали ќе ја решите загатката што Илон Маск ја поставува на интервјуата за работа?

Читај повеќе

Топлотен удар: Што треба да знаете и како да се заштитите?

Читај повеќе

Кога не е добро време да ги миете забите?

Читај повеќе

Стогодишник од Шкотска сѐ уште работи и нема намера да се пензионира

Читај повеќе

Што да направите за салатата подолго да остане свежа?

Читај повеќе

Како без правосмукалка да исчистите скршено стакло?

Читај повеќе

Моден викенд Скопје со млади сили одбележа 25 сезони

Читај повеќе

Препораки како да се заштитите од високите температури

Читај повеќе