Три работи што мажите ги забележуваат кај жените во текот на сексот

На мажите им е важна хемијата која постои меѓу вас. Физичкиот изглед е подеднакво важен и за двајцата партнери, но во текот на водењето љубов мажите забележуваат работи кои не се многу поврзани со изгледот на партнерката.

Ова се три работи кои мажите секогаш ги забележуваат во текот на сексот.

Вашите очи

Дали го гледате во очи? Дали со погледот му кажувате дека ви се допаѓа тоа што го прави? Ова е нешто што особено им значи на мажите. Мажите во очите на жените забележуваат, поточно читаат дали сексот им е досаден, дали се возбудени и дали ги гледа или мижи и си замислува секс со некој друг. Покажете му дека уживате и дека сте среќни што сте со него. 

Дали носите секси долна облека

Повеќето мажи ги возбудува кога ќе ја видат партнерката во секси долна облека бидејќи така жената му дава до знаење дека размислувала за сексот со него.

Преземање иницијатива

Доколку целосно му се препуштите на партнерот и од него го чекате следниот чекор, тој ќе мисли дека сте незаинтересирани. Покажете му дека сте возбудени. Преземете иницијатива. Мажите не сакаат пасивни жени.

Тагови
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Љубов и секс

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Љубовен хороскоп за февруари: Еден знак или ќе раскине, или ќе го каже судбоносното „да“

Read more

Дали постои идеален број на сексуални партнери?

Read more
 

Магазин

Зошто на патниците во авион не им е дозволено да ги менуваат седиштата?

Читај повеќе

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Читај повеќе

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе