Три работи што мажите ги забележуваат кај жените во текот на сексот

На мажите им е важна хемијата која постои меѓу вас. Физичкиот изглед е подеднакво важен и за двајцата партнери, но во текот на водењето љубов мажите забележуваат работи кои не се многу поврзани со изгледот на партнерката.

Ова се три работи кои мажите секогаш ги забележуваат во текот на сексот.

Вашите очи

Дали го гледате во очи? Дали со погледот му кажувате дека ви се допаѓа тоа што го прави? Ова е нешто што особено им значи на мажите. Мажите во очите на жените забележуваат, поточно читаат дали сексот им е досаден, дали се возбудени и дали ги гледа или мижи и си замислува секс со некој друг. Покажете му дека уживате и дека сте среќни што сте со него. 

Дали носите секси долна облека

Повеќето мажи ги возбудува кога ќе ја видат партнерката во секси долна облека бидејќи така жената му дава до знаење дека размислувала за сексот со него.

Преземање иницијатива

Доколку целосно му се препуштите на партнерот и од него го чекате следниот чекор, тој ќе мисли дека сте незаинтересирани. Покажете му дека сте возбудени. Преземете иницијатива. Мажите не сакаат пасивни жени.

Тагови
реклама

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Љубов и секс

Кои хороскопски знаци имаат најмногу среќа во љубовта?

Read more

Што никогаш не треба да правите пред секс?

Read more

Потези што го прават мажот фантастичен љубовник

Read more

Дали сексот е подобар наутро или навечер?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Читај повеќе
  • play_arrow

Претставена првата подводна вендинг машина за слатки, валутата е забава

Читај повеќе

Тајна состојка во пржениот кромид за трипати повкусни јадења

Читај повеќе

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци имаат најмногу среќа во љубовта?

Читај повеќе

Постојано сте гладни? Телото всушност ви испраќа сигнал итно да промените една навика

Читај повеќе

Кој полесно се откажува од цигари - мажите или жените?

Читај повеќе
  • play_arrow

За гурмани во кујната: Пица бурито

Читај повеќе