Три работи за кои не треба да размислувате во креветот

Повеќето работи за кои мислите дека претставуваат некаков проблем, во реалноста не се. Сè што е потребно за добар секс е да научите дека не треба да се оптоварувате со непотребни работи.

Важно е да се опуштите и да верувате во себе, не заборавајте дека најчесто сами себе сте си најголем непријател. Секс-терапевтката Кортни Кокс има совети за тоа што не треба да размислувате додека сте во кревет, ако сакате добра акција.

1. Самозадоволување

„Ако не претставува замена за регуларен секс, тогаш нема ништо лошо во мастурбацијата. Тоа не значи дека немате доволно секс или дека имате лош секс, туку дека може да се задоволите кога вашиот партнер не е расположен за интимни односи“, вели таа.

2. Замислувате друга личност додека имате секс со партнерот

„Истражувањата покажуваат дека дури 80 проценти од луѓето го прават ова. Колку и да го сакате партнерот, тоа нема да ве спречи да почувствувате дека и други личности ве привлекуваат, тоа е во човечката природа. Фантазирањето за некој друг е разумен начин да се препуштите на „прељуба“. Многу подобро отколку тоа да го направите во реалноста. Но, да бидам јасна, секој пат кога фантазирате за друг, особено ако тој постои во вашиот живот, тоа е лош знак и назнака дека сте подготвени да го направите тоа и во реалноста“, тврди таа.

3. Сексот не е страстен

Многу малку парови, особено оние во долга врска, имаат експлозивен секс од кој нозете потоа се тресат. Со текот на времето, се намалува сексуалниот интензитет и тоа е нормално. Некогаш сексот ќе биде изразување љубов или физичка потреба, а некогаш ќе биде преполн со страсти.

 

Тагови
реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Љубов и секс

Знаете ли за што размислуваат мажите во текот на сексот?

Read more

Хороскопски знак кој сака да шефува и во спалната соба

Read more

Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот на Стрелец

Read more

Љубовен хороскоп: Како функционира врската меѓу два исти хороскопски знаци?

Read more

Магазин

Хороскоп за 2021: Година на промени за сите, освен за еден знак

Читај повеќе

Знаете ли за што размислуваат мажите во текот на сексот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали би си купиле ваков кревет?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Читај повеќе
  • filter

Наместо со Марадона, луѓето се збогуваат со Мадона

Читај повеќе

Дали земањето брис за КОВИД-тест го оштетува мозокот и други митови за коронавирусот

Читај повеќе

Смути со банана и јагоди за брз и здрав појадок

Читај повеќе
  • filter

Животот на Диего Марадона низ фотографии

Читај повеќе

Хороскопски знак кој сака да шефува и во спалната соба

Читај повеќе