Три рецепти за пилешко со пармезан

Искористете ги деновите од продолжениот викенд за вистинско гурманско уживање и дозволете си „храна за душа“.

А што е подобро од пилешко и пармезан, во комбинација со тестенини?

Одберете некој од овие рецепти на Twisted и уживајте со најблиските.

реклама

Рецепти

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Read more

Необичен трик: Како да го направите најдоброто јајце на око?

Read more

Десерт на денот: Ледени коцки со кокос

Read more

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more

Нови видеа

play_arrow

Репортер ограбен во програма во живо

Read more
play_arrow

Флексибилност и рамнотежа: Пилатес вежби за секој ден

Read more
play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Read more
play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more
play_arrow

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more
play_arrow

Утрински вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Британската војска претстави нано-дрон од 190 грама што ќе патролира на воено поле

Read more
play_arrow

Астро лекции: Што е Суперземја?

Read more
play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Read more