Три совети за слабеење од тренерот на Адел

М.С.
/ 20.05.2020 / 15:22

Трансфoрмацијата на Адел предизвика восхит кај многумина. Новата фотографија која ја сподели за нејзиниот 32 роденден беше апсолутен хит на интернетот.

Адел ослабе 45 килограми и привлече внимание со нејзиниот изглед – сите се прашуваат која е тајната за нејзиното слабеење.

Нејзиниот поранешен тренер Пит Герасимо откри три клучни чекори во процесот на слабеење.

Пит соработуваше со Адел во период од 4 години, додека таа не се пресели во Лос Анџелес во 2016 година.

„Мојот совет за сите коишто сакаат да внесат промени во својот живот е да ги променат животните навики од корен, а пред сè да бидат трпеливи“, рече Пит.

Три клучни фактори кои го определуваат вашиот успех се: урамнотежен план за исхрана, редовно вежбање, верба во себе.

„Да се биде здрав е многу полесно отколку што мислите“, вели тренерот.

„Тренингот треба да биде дел од вашиот живот за да се чувствувате многу подобро и со леснотија да ги извршувате секојдневните активности“, вели Пит. Тој додава дека е многу важно да уживате додека вежбате и да изберете вежби кои одговараат на вашиот карактер.

реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Read more

Фит

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more

Магазин

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
  • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе