Три типа на шеги поради кои луѓето не ве сакаат

Ако сте познат шегаџија и во ваше друштво луѓето секогаш очекуваат добар виц или забавна приказна, супер. Но, иако можеби повеќето луѓе се смеат во поголемиот број случаи, има ситуации кои не треба да ги користите за да бидете главен на забавата.

Авторот на YouTube каналот Charisma on Command често користи реални примери за да ја докаже поентата, а во случајов ги илустрира примерите со однесувањето на познати комичари кои имаат свои ток шоуа како Елен Деџенерис, Греам Нортон и Џими Фалон.

Тој ги идентификува следниве три типа на шеги поради кои луѓето не мислат дека сте смешни, туку напротив, придонесуваат да не ве сакаат.

Споделувате интимни информации за некого со цел да направите шега

Целта на шегата е другиот да се почувствува виновно

Се шегувате со некој кој има понизок статус од вас.

Remote video URL
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Живот

Тетовчанката Мелиса го победи COVID-19: Не знае како се зарази, но не дозволи да го пренесе вирусот на некој друг

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more

Магазин

  • play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Читај повеќе

Тетовчанката Мелиса го победи COVID-19: Не знае како се зарази, но не дозволи да го пренесе вирусот на некој друг

Читај повеќе

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Читај повеќе
  • filter

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Читај повеќе

Џ.К. Роулинг најави нова книга за деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Читај повеќе

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Читај повеќе

Предлог за ручек: Мусака со спанаќ

Читај повеќе