Живот

Три збора се доволни за да го опишат секој хороскопски знак

25. јуни 2019 - 20:38 | Кајгана

Кои зборови најдобро ве опишуваат? Кои три би ги избрале вие?

Ѕвездите предодредуваат кои ќе бидат карактеристиките на припадниците на секој хороскопски знак, а секој од нив најдобро може да се опише со овие три зборови:

ОВЕН: Секси, уникатни, жестоки

БИК: Сексуални, паметни, духовити

БЛИЗНАЦИ: Спонтани, саркастични, драматични

РАК: Нежни, повлечени, слатки

ЛАВ: Авантуристи, спонтани, прекрасни

ДЕВИЦА: Таинствени, интересни, недоискажани

ВАГА: Чесни, добри, надмени

СКОРПИЈА: Посветени, привлечни, лукави

СТРЕЛЕЦ: Интелигентни, страсни, лојални

ЈАРЕЦ: Инвентивни, љубопитни, темелни

ВОДОЛИЈА: Провокативни, незаменливи, доверливи

РИБИ: Грижливи, упорни, верни.

Коментирај