Хроника

Три жени нападнале маж во Кичево

17. март 2019 - 12:23 | МИА

Во угостителски објект  на улицата „Маршал Тито“ во Кичево завчера три непознати женски лица го нападнале А.Б. (24) од кичевското село Грешница, вработен во локалот.

Полициската станица од Кичево презема мерки за пронаоѓање на напаѓачите, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Уште една физичка пресметка била регистрирана утрово, кога Б.Т. (23) од Кичево го нападнал неговиот сограѓанин и врсник М.К.(23).

Тепачката, според полицијата, се случила на улицата „Крсте Мисирков“.

Во Општата болница – Кичево на М.К. му се констатирани повреди, а по целосно документирање на случајот, полицијата против Б.Т. ќе поднесе и соодветна пријава.

Коментирај