Три животни приказни штотуку станаа посреќни благодарение на Милионер Џек Пот

Бројот на милионери во Македонија се зголеми за тројца, a „виновници“ за тоа се Државна видеолотарија и неодоливиот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ. Неговата мисија да усреќува и да исцртува насмевки, неделава беше остварена во три македонски градови: Прилеп, Битола и во Кочани.

Тројцата ксметлии поделија повеќе од 4,3 милиони денари само затоа што се нашле во вистинско време, на вистинското место и, се разбира, играле на видеолотариските терминали.

Денот на љубовта и на виното, отсега дефинитивно ќе има и уште едно значење за Јордан Наков од Кочани.

Тој е добитникот на највисокиот од трите МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивки во износ од 1.596.063 денари! Го освоил во ВЛТ Корнер 17, во кочанското село Грдовци, на 14 февруари. Пресреќен од убавото изненадување, Јордан ни кажа дека уште нема план како ќе ги потроши парите. Сподели дека и претходно се случувало да добива, но далеку пониски суми,  а и дека овој МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ е најголемата добивка во неговиот живот.

Преостанатите две добивки МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ заминаа во Прилеп, односно во Битола. Првиот падна на 8 февруари, во Клуб спорт 77 Евротип 125, во Прилеп и изнесува 1.525.656 денари, додека еден ден подоцна среќата ја посети и Битола, за МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ „тежок“ 1.247.611 денари, на ВЛТ терминал во Спорт Лаиф Треид Спортлаиф.

Џек пот добивките ги усреќуваат редовните играчи на Државна Видеолотарија почнувајќи од 1 јуни 2016 година. МИНИ ЏЕК ПОТ добивките се во вредност од 4.000 до 5.000 денари, додека најпосакуваната, МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка е вредна од 1.200.000,00 до 1.800.000,00 денари.

Никогаш не знаете кои се вашето место и време за да станете милионер.

реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Промо

Новата Daikin Perfera – парапетна единица за беспрекорен домашен амбиент

Read more

Освоен е стан, за само 100 денари, на инстант лозот „Доме сладок доме“ на Државна лотарија

Read more

Интернет закани: кои се и како да се заштитите?

Read more

Три животни приказни штотуку станаа посреќни благодарение на Милионер Џек Пот

Read more
 

Ново

Дали ПМС ве дебелее?

Читај повеќе

Ибрахимовиќ со моќен говор го затвори фестивалот Санремо

Читај повеќе

Семејствата на починати од COVID-19 го тужат британскиот премиер Борис Џонсон

Читај повеќе

Едноставен потег што може да ви ја спаси врската

Читај повеќе
  • play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Читај повеќе

Стигнаа руските вакцини Sputnik V

Читај повеќе

Како правилно да го проверите нивото на масло во моторот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали е ова најбруталниот старт на сезоната?

Читај повеќе

ДЗС: Неделава попишани вкупно 32.752 лица од дијаспората

Читај повеќе