Трикови со кои ќе го подобрите сексуалниот живот

Колку сте добри во сексот зависи од тоа колку сте опуштени, колку добро се чувствувате во вашето тело и колку сте компатибилни со партнерот.

Но, постојат неколку трикови кои може да ги употребите за подобрување на сексуалниот живот.

Нови пози

Ако сакате да пробате некоја нова поза, не чекајте туку предложете му на партнерот. Мажите сакаат кога жените се креативни во кревет. Не се оптоварувајте дали новата поза ќе ве доведе до оргазам, сигурно ќе ја распламти страста меѓу вас.

Доминација

На мажите им е секси кога девојката знае што сака во кревет. Понекогаш преземете ја контролата и покажете му што знаете, доволно е за почеток да преземете иницијатива и му покажете дека вие сте главна.

Гледање

Визуелната стимулација ги возбудува мажите. Многумина сакаат да водат љубов пред огледало, но и пози кои им овозможуваат да уживаат во погледот.

Тагови
реклама

Љубов и секс

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Read more

Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Read more

Секси игри: Што е фетиш и кој е твојот?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more
 

Магазин

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Читај повеќе

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешко со 4 сирења

Читај повеќе

Објавена листа на земји со највисоки стапки на дијабетес, каде се рангира Македонија?

Читај повеќе

Како доаѓа до предозирање со алкохол и какви последици по здравјето може да остави?

Читај повеќе