Трикови со кои ќе го подобрите сексуалниот живот

Колку сте добри во сексот зависи од тоа колку сте опуштени, колку добро се чувствувате во вашето тело и колку сте компатибилни со партнерот.

Но, постојат неколку трикови кои може да ги употребите за подобрување на сексуалниот живот.

Нови пози

Ако сакате да пробате некоја нова поза, не чекајте туку предложете му на партнерот. Мажите сакаат кога жените се креативни во кревет. Не се оптоварувајте дали новата поза ќе ве доведе до оргазам, сигурно ќе ја распламти страста меѓу вас.

Доминација

На мажите им е секси кога девојката знае што сака во кревет. Понекогаш преземете ја контролата и покажете му што знаете, доволно е за почеток да преземете иницијатива и му покажете дека вие сте главна.

Гледање

Визуелната стимулација ги возбудува мажите. Многумина сакаат да водат љубов пред огледало, но и пози кои им овозможуваат да уживаат во погледот.

Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Љубов и секс

Често имате еротски соништа, што може тоа да значи?

Read more

Секс на плажа: Што треба да знаете за да одбегнете катастрофа?

Read more

Научниците открија колку всушност трае добриот секс

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more
 

Магазин

Како да го ублажите чешањето по каснување од комарец?

Читај повеќе

Instagram модел: Хејли Мексвилд

Читај повеќе

Не е само алкохолот: Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Читај повеќе

Што се висцерални масти и кога се опасни по здравјето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Читај повеќе

Често имате еротски соништа, што може тоа да значи?

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Читај повеќе

Пет симптоми по кои ќе ја препознаете летната депресија

Читај повеќе