Трикови за шминкање со Дејвид Бекам

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам реши да ги насмее фановите на неговата сопруга споделувајќи видео на кое ја имитира како се шминка.

Имено, во видеото објавено на TikTok профилот на неговата сопруга Викторија, Дејвид ја покажува својата рутина за разубавување исто како што Викторија повремено споделува на социјалните мрежи.

На видеото може да се види Бекам како седи без кошула на крајот од својот кревет и минува со четка за шминка преку лицето. Ги објаснува и советите што ги добил од сопругата.

„Малку го користам ова, мојата сопруга вели дека ова е најдоброто осветлување за снимање. Ќе се согласам со неа, но навистина немам поим за што зборувам. Сакам да ја хидрирам кожата и да се грижам за неа, а очигледно ова е најдобриот начин да се направи тоа според советите на Викторија Бекам“, изјави Бекам многу сериозно.

@victoriabeckham Mr Beckham’s very own #VictoriaBeckhamBeauty ♬ original sound - Victoria Beckham

Толку многу ги насмеа нејзините фанови, кои со ентузијазам напишаа дека ја сакаат неговата смисла за хумор и дека Викторија може да биде среќна што се заедно. Потсетуваме дека Дејвид и Викторија се еден од ретките познати парови кои се долги години во брак. Тие се венчаа во 1999 година и заедно имаат четири деца, синовите Бруклин, Ромео и Крус и ќерката Харпер Севен.

реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Чек дис аут

Што би се случило ако обична игла удри во Земјата со брзина на светлината?

Read more

Лавче истрчало среде пат во Србија

Read more

Ја изградил најтесната зграда во светот за да го блокира погледот кон море на брат му

Read more

Дали богатството на Инките спие на Островот на смртта?

Read more
 

Магазин

Фројд, грешка си: Пикањето на емоциите „под тепих“ сепак не е толку страшно?

Читај повеќе

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Читај повеќе

4 сериозни болести може да се откријат по симптоми што се појавуваат на усните

Читај повеќе

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Читај повеќе

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Читај повеќе

Колку секс во просек има жената во брак?

Читај повеќе

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Читај повеќе

Кои се карактерни особини на добрите татковци?

Читај повеќе

Прегледи кои жените не треба да ги избегнуваат после 30-тата година

Читај повеќе