Трикови за заспивање кога ништо не помага

Некои ноќи едноставно не можете да заспиеете, а утредента треба да станете рано. Решение?

Незаспивањето веќе почнува да ве мачи. Постојано се превртувате обидувајќи се да заспиете, а потоа почнувате и да се прашувате дали воопшто ќе заспиеете.

Помош барате во некоја книга, можеби ќе отворите прозорец за свежиот воздух да ве успие. Но, ништо од тоа не функционира. Можеби е полна месечина?

Постојат трикови кои можат да ви помогнат да заспиеете. На пример, пилотите користат еден трик со кој за време на долгите летови, кога пилотуваат во смени, секој час им е важен и мораат веднаш да заспијат за да го искористат своето време за одмор. Ненаспан пилот претставува опасност по сите во авионот.

Remote video URL
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Чек дис аут

Оптичка илузија ја „пресече“ Големата пирамида во Гиза

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Четири изгубени технологии на древните цивилизации

Read more

Што ако целата вода на Земјата замрзне во една секунда?

Read more
 

Магазин

Уапсен по грешка: Пакистански таксист ослободен од Гвантанамо по 17 години тортура

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со белите дробови откако ќе престанете со пушење?

Читај повеќе

Што најмногу сакаат мажите да слушаат за време на сексот?

Читај повеќе

Десерт на денот: Пита со јаболка и суво грозје

Читај повеќе

Шест вежби кои се добри за мозокот

Читај повеќе

Неколку совети како да подготвите вкусно јунешко месо

Читај повеќе
  • filter

Оптичка илузија ја „пресече“ Големата пирамида во Гиза

Читај повеќе

Што ќе се случи на нашето тело ако се тушираме само со вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

30 дена студен туш - како ќе реагира телото?

Читај повеќе