Кошарка

Трипл-дабл на Леброн во триумфот над Бостон

8. февруари 2019 - 9:51 | МИА
Бостон, 8 февруари 2019 (МИА) – Лос Анџелес лејкерс предводени од Леброн Џејмс забележаа важна победа на гостувањето кај Бостон во обидот да обезбедат место кое носи учество во плеј-офот на НБА-лигата.

Џејмс натпреварот го заврши со двоцифрен ефект во три статистички категории – 28 поени, 12 скока и 12 асистенции.

Најефикасен во Бостон беше Кајри Ирвинг со 24 поени.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата одиграни ноќта меѓу четврток и петок:

Индијана – ЛА клиперс 116:92
Орландо – Минесота 122:112
Атланта – Торонто 101:119
Бостон – ЛА лејкерс 128:129
Оклахома – Мемфис 117:95
Портланд – Сан Антонио 127:118. 

Коментирај