Трипл-дабл за историја: Американска гимнастичарка изведе досега невиден потег

Американската гимнастичарка Симон Бајлс за прв пат во историјата на овој спорт изведе неверојатна трипл-дабл комбинација со која ја одушеви спортската публика.

Четирикратната олимписка првенка ја изведе оваа досега невидена комбинација што досега не била направена ни во машка конкуренција.

Нејзиниот настап на Шампионатот во гимнастика на САД во Канзас Сити ги разбранува спортските кругови каде главниот коментар е дека Бајлс ги срушила родовите стереотипи во спортот и ги поместила границите на возможното во гимнастиката.

Бајлс важи за главен фаворит на Олимписките игри во Токио 2020 во женска конкуренција.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Останати спортови

Среќен роденден, Комити!

Read more

Сите спортисти ќе се тестираат за COVID-19 пред почетокот на сезоната

Read more

Мејведер ќе го плати погребот на човекот поради кој гори Америка

Read more

Хитлер и сериски убиец на трибините предизвикаа скандал

Read more

Спорт

  • play_arrow

Подемот и падот на Гарет Бејл

Читај повеќе

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Читај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Читај повеќе

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Читај повеќе

Игуаин и Сари склучиле пакт

Читај повеќе

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе