Трите најдволични хороскопски знаци

Колку и да не ги сакате дволичните луѓе, понекогаш дури и најблиските умеат да ве изненадат и да се покажат како лицемерни.

Веројатно сте сретнале многу дволични луѓе кои се преправале дека ви се пријатели, за потоа да ви забијат нож во грбот. Светот е полн со дволични луѓе и понекогаш е тешко да препознаете кои луѓе манипулираат со вас.

Кога станува збор за зодијакот, овие три хороскопски знаци важат за најдволични.

Близнаци

Тие се вистински камелеони кои умеат да се адаптираат на секаква ситуација. Многу се љубопитни и ништо не оставаат на случајот. Немојте да се изненадите ако вашиот најдобар пријател роден во знакот на Близнаци одеднаш почне да ве избегнува.

Луѓето родени во овој знак постојано се менуваат и тоа понекогаш е надвор од нивната контрола.

Вага

Вагите не сакаат конфликти, но имаат интересна спротивност – многу брзо и лесно ги читаат другите луѓе. За да се заштитат себеси, способни се брзо да применат лицемерите и од мили и симпатични да станат остри и дрски. Токму во тоа се крие нивната дволичност.

Скорпија

Овој воден знак е многу мистериозен. Доживува трауми уште во младоста. Потребата на Скорпијата за целосно поврзување со другите луѓе понекогаш се граничи со опсесија. Скорпиите сакаат сè или ништо, па многу лесно ќе ве хипнотизираат и ќе ви го покажат нивното второ лице за да го добијат тоа што го сакаат.

реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Живот

Кој би помислил: Еве што значи бакнежот во чело

Read more

Големо откритие во Кина: Пронајдени илјадници гробници во текот на изградба на метро

Read more

Уникатно патување со воз по рутата на руското царско семејство Романови

Read more

Како децата реагираат кога првпат ќе добијат милениче?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Новата играчка на Роман Абрамович: Јахта вредна половина милијарда евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик што ќе ве одушеви

Читај повеќе

Што е поштетно, долгото седење на работа или дома?

Читај повеќе
  • play_arrow

Вкусен лава колач со карамела

Читај повеќе

Кој би помислил: Еве што значи бакнежот во чело

Читај повеќе
  • play_arrow

Големо откритие во Кина: Пронајдени илјадници гробници во текот на изградба на метро

Читај повеќе

Зошто е толку популарна нордиската диета?

Читај повеќе

Жената која ја налути јавноста: Уби жирафа и позираше со неа откако ѝ го извади срцето

Читај повеќе

Како да разликувате сексуална привлечност од вистинска љубов?

Читај повеќе