Трите најголеми заблуди за сексот

Иако мислиме дека знаеме сè за сексот, факт е дека многу наши сознанија се всушност заблуди. Време е некои од нив да ги оставиме зад себе, нели?

Заблуда број 1: Жената знае што сака

Најголема пречка за добар секс е недостатокот од комуникација. Меѓутоа, тоа не значи дека што ќе кажат жените, тоа и го сакаат. Да, жените си го познаваат телото подобро од мажите, знаат што им годи кога тоа ќе го почувствуваат, меѓутоа не знаат како да дојдат до таа точка.

Затоа мажите треба да ги земат работите во свои раце и да пробаат различни работи. Ако сте толку убедени во вашите способности како љубовник, ќе дојдете до посакуваната точка.

2. Заблуда број 2: Жените се потајни порно актерки

Не, не се. Мажите не треба ни да се обидат да ги имитираат сцените од нивните омилени порно филмови, а играта со зборови е најпожелна.

3. Жената сака да биде горе

Изгледа дека оваа заблуда сепак би можела да биде вистинита, девојките навистина се во можност да опуштат кога ќе се најдат во променети улоги и кога доминираат со својот партнер. Меѓутоа, реалноста кажува дека најудобна положба за постигнување вагинален оргазам  е лежењето на грб или на стомак.

Затоа, ако не уживате во оваа поза, избегнувајте ја.

реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Љубов и секс

Четири ситуации кои се совршени за секс

Read more

Жените родени во овие три знаци се најголеми заводнички

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Read more
 

Магазин

Палачинките на Лав Толстој

Читај повеќе
  • play_arrow

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Читај повеќе

Четири ситуации кои се совршени за секс

Читај повеќе

Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Читај повеќе

Како до здрави очи кај лицата со дијабет и во услови на COVID-19?

Читај повеќе