Трите најмрзливи хороскопски знаци

Постојат периоди во кои сакаме едноставно да се опуштиме во удобноста на нашиот дом и да заборавиме на обврските, но на некои луѓе тоа им се случува многу почесто.

Астролозите велат дека тоа има врска со хороскопскиот знак, а Your Tango пишува дека токму овие три знаци важат за најмрзливи.

1. Лав

Лавовите се креативни, талентирани и сакаат да бидат во центар на внимание, но не сакаат напорна работа до патот на успехот. Мрзливоста е една од нивните најголеми слабости. Страсни се и имаат високи цели, но често им недостига мотивација за придвижување на работите.

2. Рак

Меѓу најмрзливите хороскопски знаци се и Раковите. Иако се страсни и сакаат да го променат светот, не се баш склони да се фатат за работа и тоа да го направат. Не сакаат досадни и заморни ситуации кои сепак се доста чести кога станува збор за работа.

3. Стрелец

На Стрелците најважна во животот им е слободата, додека точноста, упорноста и преданоста кон работата им се слаби точки. За нив роковите и посветената работа им даваат чувство на заробеност. Имаат големи идеи и желба да се докажат, но не е реткост на себе да преземат повеќе обврски отколку што на крајот се подготвени да ги извршат.

реклама

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Живот

Арнолд Шварценегер стана дедо

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Лилјана, Христијан и Емри се пациентите кои добија нов бубрег

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Магазин

  • play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Читај повеќе

Колку калории се трошат за време на сексот?

Читај повеќе

Арнолд Шварценегер стана дедо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Читај повеќе

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе