Трите најважни комплименти кои мажите сакаат да ги слушнат од вас

Најновото истражување покажа дека и мажите уживаат во комплименти кои ги добиваат од жените.

Можеби е вистина дека жените повеќе уживаат во комплименти, но не е вистина дека мажите не сакаат да слушнат убави зборови. И тие уживаат кога жените ги фалат, а постојат некои комплименти кои имаат посебен ефект над нив.

Научници открија дека постојат јасно дефинирани реченици кои можат да го привлечат машкото внимание и да ги натераат да се чувствуваат повеќе посакувано. Во текот на истражувањето е откриено дека 52 проценти од жените и 37 проценти од мажите повремено не прифаќаат комплименти.

Тоа се случува кога некој не сака да биде во центарот на вниманието, но постојат луѓе кои едноставно не се чувствуваат пријатно за да прифатат комплимент. Анкетата која е спроведена откри што е потребно да кажете за да мажите се почувствуваат убаво и пријатно.

Овие три реченици дефинитивно ќе измамат насмевка на нивното лице:

1. „Делуваш многу интелигентно“.

2. „Изгледаш среќно“.

3. „Изгледаш добро за твоите години“.

Тагови
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Љубов и секс

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

Брак, развод, враќање на бившите: Три знака ќе имаат тежок љубовен август

Read more

Дали врската со работохоличар има иднина?

Read more

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Read more
 

Магазин

  • filter

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Читај повеќе

Пиењето алкохол за ХИВ позитивните може да значи смрт

Читај повеќе

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Читај повеќе

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Читај повеќе

Дали детето ви е разгалено?

Читај повеќе

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Читај повеќе