Трите најверни хороскопски знаци

Некои хороскопски знаци особено ја ценат верноста, всушност поважна им е од што било друго. Внимателно ги запознаваат партнерите, па откако ќе ја дефинираат врската, во неа немаат место за неверство.

Овие три хороскопски знаци се најверни:

Рак

Неверството е спротивност на сè за што Ракот се залага и тоа го прави еден од најверните хороскопски знаци. Со него владее Месечината, небесно тело поврзано со чувствата, а Ракот не е љубител на скршени срца.

Затоа, тој полека се отвора кон новите партнери и има тенденција да го тестира и провери некого пред да го пушти во својот живот. Ракот сака сигурност и решителен партнер. Ако го изневерите Ракот, тој нема да ве изневери, но многу брзо ќе почувствувате дека е оладен.

Скорпија

Го штити своето срце со бетонски ѕидови, првин е потребно да стекне доверба во вас, но довербата треба да ја заслужите. Скорпиите по природа се таинствени, но штом еднаш се сигурни во верноста на партнерот, ќе ви возвратат двојно. Многу се посветени во врската, но тоа може да се промени ако се почувствува изневерено.

Овој знак верува во карма, па ако сте неверни, постои голема шанса Скорпијата да ви возврати во иста мера.

Јарец

Од сите знаци, Јарецот најсериозно ја сфаќа преданоста. Со него владее Сатурн, планета што се состои од структури и закони. Значи, кога Јарецот ќе даде збор, тоа и го мисли. Има традиционален поглед кон врската, па штом еднаш се одлучи за врска, тогаш оди до крај.

Многу е пребирлив со кого започнува врска, бара партнер со кој му се подобрува животот и ќе му помага во постигнување на целите. Еднаш штом пронајде таква личност, не ја испушта и никогаш нема да ја изневери.

реклама

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Љубов и секс

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Меѓународниот ден на жената и Г- точката

Read more

Едноставен потег што може да ви ја спаси врската

Read more

Пасивно-агресивно однесување во врската: Рецепт за катастрофа

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Жените кои го променија светот

Читај повеќе

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Човекот кој остана во близина на Фукушима за да спасува мачки

Читај повеќе

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Читај повеќе

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Читај повеќе

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Читај повеќе

Д-р Фаучи: Без маски во друштво? Само ако сите се вакцинирани

Читај повеќе

Март ќе биде тежок месец за овие три хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Први во светот: Норвешка ќе гради тунел за бродови

Читај повеќе