Тројца искасани од кучиња скитници во Гостивар и Тетово

Триесет и деветгодишниот М.Д. од тетовско Жеровјане вчера во 9 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавил дека на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник, извести СВР Тетово.

Триесет и двегодишниот гостиварец В.Б. вчера во 21 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавил дека на улица „101“ во Гостивар бил каснат од куче скитник.

Педесетгодишната тетовка И.К. вчера во 11 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавила дека на улица „Благоја Тоска“ била касната од куче скитник, соопшти СВР Тетово.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Хроника

Полицијата го најде 20-годишникот кој канеше на кафе ученичка во Карбинци, не утврдила елементи на кривично дело

Read more

Спречен шверц на повеќе од 500 делови за камиони

Read more

Притвор за прилепчанец кој ѝ се заканувал на јавна обвинителка

Read more

Кривична за возачот кој го пренесе Палевски од Белград до Турција

Read more
 

Вести

Ужас во центарот на Белград: Судир на трамвај и такси

Читај повеќе

Јужна Америка пред ескалација: Мадуро потпишува закони за анексија на делови од Гвајана

Читај повеќе

Полицијата го најде 20-годишникот кој канеше на кафе ученичка во Карбинци, не утврдила елементи на кривично дело

Читај повеќе

Топлотен бран ја погоди Австралија: Речиси 15°C над просекот во Сиднеј

Читај повеќе

Нацрт-резолуција: Израел мора да ги почитува хуманитарните обврски

Читај повеќе

ЕУ се договори како ќе ја регулира вештачката интелигенција

Читај повеќе

Сончево и студено, попладне облачноста ќе се зголемува

Читај повеќе
  • filter

Спречен шверц на повеќе од 500 делови за камиони

Читај повеќе

ЦУК: Најбарана Итната медицинска помош со 51% од реалните повици на 112

Читај повеќе