Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Скопје, 12 септември 2019 (МИА) – Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56.

Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобило со повреди од остар предмет и е пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња се здобиле со повреди и се пренесени во Градската општа болница „8 септември“.

МВР потврди дека имало нарушување на јавниот ред и мир, а случајот е пријавен околу 13:30 часот.

Полициски службеници од СВР Скопје се излезени на терен и вршат увид. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

реклама

СЗО предупредува: Не се опуштајте, втор пик во првиот бран може да се случи во секое време

Read more

Турски боксер си ја уби девојката на Бајрам бидејќи сакала да го напушти

Read more

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Хроника

Сообраќајка за време на полициски час, двајца повредени

Read more

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Read more

Почина затвореник од КПУ Идризово

Read more

Најмалку 10 физички пресметки и нарушувања на јавниот ред и мир во 24 часа

Read more

Вести

Ново поскапување на горивата

Читај повеќе

Сообраќајка за време на полициски час, двајца повредени

Читај повеќе

Рускоска: Јанева ја избра страната на злото

Читај повеќе

Спасовски: До крајот на неделава ќе се направат проценки дали е потребна нова вонредна состојба

Читај повеќе

Со претпазлив оптимизам, фестивалот „Здраво млади“ најавен за 27 август

Читај повеќе

Почнаа завршните зборови за „Рекет“

Читај повеќе

Матичните лекари бараат од Спасовски и Филипче сет економски мерки и за нив

Читај повеќе

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Читај повеќе

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Читај повеќе