Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Тројца скопјани пријавиле во полициските станици во градот дека биле искасани од кучиња скитници.

На 14.05.2024 во 12:35 часот во Полициската станица Карпош, К.М.(29) од Скопје пријавила дека во кругот на касарна Илинден во Скопје била касната од куче скитник.

На 14.05.2024 во 10:20 часот во Полициската станица Чаир, В.К.(41) од Скопје пријавил дека на ул.„Босна и Херцеговина“ во Скопје неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 14.05.2024 во 12 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Д.Д.(19) од Скопје пријавил дека на ул.„Николај Островски“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

реклама

Хроника

Прегазена малолетничка во Струшко: Ја удрил со мотоцикл и побегнал

Read more

Прегазен 77-годишен велосипедист, пренесен е во болница

Read more

Се обиделе да ограбат црква, па го нападнале клисарот: Уапсени разбојници во Радовиш

Read more

Кривична за надрилекар од Кочани, лекувал со оксиводородна смеса

Read more
 

Вести

  • filter

Диво месо на Албанскиот театар, штипската Лекција и Натчовек на Драмски театар од Варна на претпоследниот ден на фестивалот

Читај повеќе

Изведба на танцовиот дует LOUNGE на Марга Алфејрау, Мириам Лукас и Мириана Бененге на Викендот на гордоста

Читај повеќе

Со прогласување на наградените и проекција на Златната треска на Чарли Чаплин се затвора 14. Филозофски филмски фестивал

Читај повеќе

Советот на ЕУ поддржа формирање база на таленти: Ќе се олесни вработувањето лица од трети земји

Читај повеќе

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Читај повеќе

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Читај повеќе

Заев и Ципрас: Прекршувањето на договорот од Преспа ќе ја доведе до егзистенцијален предизвик иднината на Северна Македонија

Читај повеќе

Флотата на руската морнарица пристигна во Куба

Читај повеќе

Г7 испраќа 50 милијарди долари профит од замрзнатите руски средства во Украина

Читај повеќе